czwartek, 24 styczeń 2019 17:19

Wspólne odosobnienie medytacyjne buddystów i chrześcijan

Ośrodek „Melete” zaprasza na wspólne odosobnienie medytacyjne buddystów i chrześcijan „Bez początku…”, które poprowadzi mistrz zen, roshi Uji (Mikołaj Markiewicz) oraz Bogdan Białek, redaktor naczelny "Charakterów". Będzie ono miało miejsce od piątku, 1 marca (początek ok.17.00) do niedzieli, 3 marca (zakończenie ok. południa). Odosobnienie odbędzie się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach (www.eceg.uw.edu.pl): nowoczesnym ośrodku położonym na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Ponidzia, miejscu sprzyjającym wyciszeniu i koncentracji. Istnieje możliwość dojechania z Kielc do Chęcin środkami transportu publicznego.

Planowany koszt spotkania wynosi 260 zł i obejmuje posiłki. Zachęcamy do złożenia podczas spotkania dobrowolnej ofiary dla nauczyciela.

W celu zapisu prosimy o kontakt mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W wiadomości prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska, numeru telefonu, ewentualnych uwag co do diety. Jeśli to będzie Państwa pierwszy udział w organizowanych przez nas odosobnieniach, prosimy krótko opisać swoje doświadczenie związane z medytacją. Na listę wpisujemy po wpłacie 50 zł bezzwrotnej zaliczki, którą należy wpłacić na konto:

Santander Bank Polska S.A. 

17 1910 1048 2116 2981 3042 0005

(Dla przelewów zagranicznych: PL17 1910 1048 2116 2981 3042 0005)

Mikołaj Uji Markiewicz jest mistrzem zen, opatem buddyjskiej grupy Kannon, a także psychologiem. Spadkobierca Roshiego Kwonga z USA. Nauczyciel w tradycji zen Soto. Kannon ma swoje grupy w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu i w kliku innych miejscowościach. Praktykuje medytację od 35 lat. Mikołaj Uji Markiewicz regularnie prowadzi odosobnienia w ośrodku Melete w Kielcach oraz uczestniczy w innych wydarzeniach organizowanych przez Melete. Przez ostatnie 11 lat prowadzi sesje medytacyjne w Ośrodku Medytacji Chrześcijańskiej w Klasztorze Benedyktynów w Lubiniu. Z tym ośrodkiem związany jest od 30 lat.

Bogdan Białek – psycholog, redaktor naczelny „Charakterów” i „Medytacji”, założyciel i prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego. Powołał do życia Instytut Kultury Spotkania i Dialogu oraz Ośrodek Melete. Jest absolwentem podyplomowego studium duchowości Collegium Bobolanum oraz studiów podyplomowych "Uważność i wpółczucie. Badania i psychoterapia Uniwersytetu SWPS". Był koordynatorem Szkoły Medytacji WCCM w Polsce i Europie Wschodniej, a także współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Od wielu lat działa na rzecz dialogu międzyreligijnego.

Przeczytano 60 razy