czwartek, 19 styczeń 2017 10:01

Do rozliczenia pit 2017 program komputerowy

W przygotowaniu i przekazaniu do urzędu skarbowego  pit 2017 program do rozliczania pit będzie nieodzowny, gdy podatnik zdecyduje przesłać deklarację online.

Formy rozliczenia podatku

Roczne deklaracje podatkowe ciągle możemy składać w formie papierowej, wypełniając druki i zanosząc je do urzędu skarbowego albo wysyłając pocztą. W tym celu nieodzowny będzie pit 2017 program. Coraz większa liczba podatników przekonuje się jednak o zaletach rozliczenia online. Jest to sposób bardzo wygodny, pozwala na szybkie, bezbłędne rozliczenie i przesłanie deklaracji przez internet. Jest też bezkosztowy, bo deklaracje wypełniamy samodzielnie i nie płacimy za rozliczenie przez biuro rachunkowe, a programy do pit są bezpłatne (jeśli nie są wykorzystywane w celach komercyjnych).

 

Program do pit z internetu

Program do pit najłatwiej znajdziemy w internecie, nie tylko na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów, ale też na innych portalach dla podatników. Są one zintegrowane z  systemem e-Deklaracje. Proponują często nowoczesne rozwiązania, jak np. możliwość wypełnienia pit przez telefon komórkowy. Dzięki szerokiemu zasięgowi internetu mobilnego jest to możliwe z każdego miejsca, w którym przebywamy. Jeżeli tylko  telefon komórkowy mamy przy sobie i połączymy się z siecią internetową, możemy wypełnić i wysłać formularze podatkowe z każdego miejsca w dowolnym czasie. Dostęp do systemu e-Deklaracje jest możliwy przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia nie wyłączając świąt i dni wolnych od pracy.

Dane do pit z internetu

Do wypełnienia formularzy podatkowych niezbędne są informacje o przychodach i wydatkach podatnika w roku podatkowym. Informacje takie są w większości dostępne elektronicznie. Informacje od płatników, za pośrednictwem których uzyskaliśmy dochody, możemy otrzymać elektronicznie. Przedsiębiorcy również prowadzą Księgi przychodów i rozchodów prowadzone przez przedsiębiorców też mają formą elektroniczną. Dostęp przez internet mamy też do rachunków bankowych, mamy więc wgląd do historii przelewów -  wpływów na konto i obciążeń rachunku. Wszystkie dokumenty, które mogą być przydatne przy rozliczaniu podatku, możemy przechowywać w internecie.

Dane potrzebne są nie tylko do naliczania podatku, ale też do dokonywania odliczeń. Ważne jest zebranie dokumentacji dotyczącej ulg, z jakich korzystamy i wydatków z tych tytułów, aby móc dokonać odliczeń. Warto mieć dostęp do tych dokumentów przez internet - łatwiej jest je odnaleźć niż w stercie papierów i możemy do nich dotrzeć nawet będąc poza domem.

Dane osobowe, adresowe i liczbowe należy podać do programu pit, a program dokona wszystkich obliczeń zgodnie z obowiązującymi wskaźnikami. Uwzględni kwotę wolną od progi i stawki podatku, obowiązujące limity odliczeń.

MATERIAŁ PR

 

Przeczytano 11065 razy